Translate

piątek, 16 stycznia 2015

Schody w skandynawskim stylu




Schody, jako że inwestycja to nie lada, były przedmiotem moich długich rozmyślań. Ostatecznie zdecydowałam, że stopnie będą dębowe, szczotkowane i olejowane, z białymi podstopniami i drewnianą, malowaną na biało balustradą oraz dębową poręczą.
Bez podświetlenia.
Zaczęłam szukać  wykonawcy i na tym etapie napotkałam spory problem gdyż stolarze nie bardzo rozumieli o co mi chodzi.
Pierwszy: Chce Pani drewno malować na biało? Toż to profanacja.
Drugi: Białe podstopnie? Zrobimy z płytek ceramicznych. Tak zrobimy, że fug prawie nie będzie widać.
Opcję fug na podstopniach, nawet takich co ich prawie nie widać, odrzuciłam od razu, natomiast same płytki brałam pod uwagę. Okazało się jednak, że przy szerokości stopni na 1m, żeby uniknąć fugowania, będziemy musieli kupić płytki o szerokości 1,2m a te 3-krotnie droższe od płytek szerokich na 90cm. Zostanie też dużo odpadów.
Trzeci: Zrobimy marmurowe, będzie pięknie. Owszem, pięknie, ale za drogo niestety.
Poza tym mój zamysł był, żeby było sielsko anielsko i bardzo zależało mi na drewnie malowanym biało.

Pożaliłam się naszemu stolarzowi od drzwi, że nie mogę znaleźć wykonawcy schodów i ten skierował mnie do firmy oddalonej od naszego miejsca zamieszkania o 40 km. Zadzwoniłam, powiedziałam o co mi chodzi i zostałam poinformowana, że nie ma problemu, takie właśnie robią, jak chcę mogę zobaczyć u klienta. Gdy usłyszałam, że takie robią, że nie wydziwiam, że wiedzą o co mi chodzi to nic nie chciałam oglądać tylko od razu umówiłam się na spotkanie u nas na budowie. Jakby nie było, stolarz był z polecenia. Pan przyjechał, obmierzył, podał termin i cenę, powiedział, że zaliczek nie bierze i pojechał. Po 1,5 m-ca, z tygodniowym obsunięciem, ale na to byłam przygotowana, bo podobno "albo stolarz albo terminowy", przyjechało dwóch pracowników. Pracowali 12 godzin, potem dzień przerwy na wykonanie pozostałych elementów w firmie, kolejny dzień pracy u nas i schody gotowe. Dokładnie takie jak chciałam.




Okazało się, że jeden z panów, którzy u nas wykonywali schody, siedem lat robił schody w Szwecji. Takie właśnie jak u mnie.
Jeszcze przed realizacją, uzgodniłam z naszym wykonawcą, że stopnie i balustradę, łącznie z malowanymi elementami zrobi, tak jak chciałam, dębowe, natomiast podstopnie z płyty mdf uzasadniając, że ten materiał sprawdzi się lepiej w tej roli, a drewno na podstopniach będzie pękać. Już wcześniej szukając w internecie z czego podstopnice można byłoby wykonać, natknęłam się na posta, w którym ktoś pisał, że mdf do tego celu jest ok. Jednak generalnie znalezienie informacji na temat białych podstopnic zarówno w necie, jak też uzyskanie jej od stolarzy było naprawdę trudne i właściwie dopiero podczas rozmowy z naszym wykonawcą uzyskałam potwierdzenie, że się da. Gdybym się nie uparła i nie szukała wykonawcy do skutku, miałabym schody takie jakie oferują okoliczne firmy stolarskie, a nie takie jakie mi się spodobały.

Zgodnie z naszym życzeniem, niemalowane elementy schodów pozostawione zostały surowe, gdyż chcieliśmy je zaolejować sami, tym samym olejem co podłogę w salonie, żeby się "komponowało", a przy okazji było nieco taniej.
Zatem już kolejnego dnia po zakończeniu prac przez stolarzy, okleiliśmy z mężem i córką schody żółtą taśmą papierową, żeby osłonić części malowane, i mąż zabrał się za olejowanie. I tak przez kolejne trzy dni powtarzał ten sam proces, żeby schody było dokładnie zabezpieczone. Potem zdjęcie taśmy zabezpieczającej, wyczyszczenie ewentualnych zabrudzeń po oleju, nałożenie akrylu przy listwach bocznych, bo ta czynność niestety została pozostawiona nam, i schody gotowe.



ps.
Zamawiając schody upewnijcie się, że zarówno podstopnie, jak i listwy boczne będą wymalowane dokładnie tak samo jak listwy przypodłogowe w domu oraz drzwi wewnętrzne. Nie zakładajcie, że biały to biały. Wybierzcie odcień, który Wam się podoba z palety RAL i podajcie ten numer Waszym wykonawcom. W przeciwnym razie może się okazać, że drzwi pomalowane w ładnym zgaszonym odcieniu białego będą wyglądały na pożółkłe lub zszarzałe przy śnieżnobiałych listwach przypodłogowych. 











103 komentarze:

  1. Przepiękne schody. My mamy całe dębowe i bez podstopnic, tzw. wiszące. Od jakiegoś czasu chodzi za mną myśl o pomalowaniu tralek balustrady na biało ale trochę się obawiałam jak to będzie wyglądać. Przeważnie do białej balustrady widuje się ciemne schody a zwłaszcza czarne. Teraz już wiem, że może to wyglądać dobrze :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dziękuję :) Ja bardzo lubię połączenia naturalnego drewna, a najbardziej dębu właśnie, z białym kolorem, sporo mam takich "kompozycji" w domu. W moim odczuciu to połączenie jest ciepłe, a przy tym eleganckie i stanowi świetną bazę dla wszelkich dodatków, które można sobie dowolnie, właściwie bez ograniczeń zmieniać, zależnie od chwilowych upodobań czy trendów kolorystycznych. Jeśli myślałaś już o połączeniu dębu z białym to wydaje mi się, że zestawienie jak najbardziej trafione. Poza tym zawsze można przemalować ;) Pozdrawiam Cię serdecznie :)

      Usuń
  2. Witam, schody są przepiękne. Szukam namiaru na stolarza, który mógłby mi takie wykonać. Czy mogłaby mi Pani udostępnić namiar na stolarza, który je Pani wykonał? mój mail: nowanika@interia.pl

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Puściłam kontakt na maila. Pozdrawiam :)

      Usuń
    2. Też bardzo proszę m.n.bernas@hotmail.com

      Usuń
    3. Wysłałam, pozdrawiam :)

      Usuń
  3. podstopnie z płyty mdf uzasadniając, że ten materiał sprawdzi się lepiej w tej roli, a drewno na podstopniach będzie pękać.
    Jako fachowiec pracujący w tej branży już ponad 30 lat mogę stwierdzić że ktoś Panią wprowadził w błąd z całą świadomością twierdzę że mdf na podstopnie się nie nadaje jest to najgorszy materiał jaki można sobie wymarzyć w trakcie użytkowania gdy dostanie choćby najmniejszej wilgoci z otoczenia w miejscach nie zakonserwowanych czyli docinanych będzie się rozwarstwiał i puchł jeśli się komuś drzewo na podstopnicy nie podoba bo ktoś go nastraszył i naopowiadał bajek to najlepszym materiałem jest sklejka którą można zabarwić na dowolny nie prześwitujący kolor mdf stolarze polecają bo jest to tani materiał wymalowany na dobrany kolor czyli cała praca polega na docięciu i wstawieniu w schody a potem niech się klient martwi jeśli to możliwe proszę o podanie ceny ma pw powiem czy Pani przepłaciła kontakt@schody-drewmet.pl

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Witam! Dziękuję za ekspercki komentarz, choć pozostawienie namiarów do Pana firmy pozwala mi podejrzewać, że może on mieć na celu raczej zareklamowanie swoich usług ;)
      Postaram się jednak odnieść do wszystkich zarzutów dotyczących naszego wyboru.
      Mdf wybraliśmy sami po dość długich poszukiwaniach materiału na podstopnie, stolarz przedstawiał też inne rozwiązania, ale kierując się z kolei swoim doświadczeniem nie odradził nam tego, jako że sporo już również takich wykonał. Przekazał nam również namiary do swoich klientów, u których podobne schody robił, abyśmy mogli zweryfikować swój wybór. Obecnie przekazuje, za naszą zgodą, również kontakt do nas, zatem nie boi się weryfikacji wykonanej przez siebie pracy.
      Podstopnie są wpuszczone w stopnie więc docinane krawędzie nie są wystawione na ewentualne uszkodzenia, krawędzie zewnętrze są zabezpieczone. Wilgoci na schodach nie mamy i mieć mam nadzieję nie będziemy, bo jeśli się pojawi to obawiam się, że spuchnie mi również deska barlinecka na piętrze, drewniane stopnie schodów i balustrady, dębowa podłoga w salonie, drewniane drzwi oraz listwy przypodłogowe z mdf'u.
      Mdf, wbrew temu co Pan twierdzi, był malowany gdyż, jak pisałam już nieraz na blogu, chciałam aby cała stolarka była w jednym odcieniu bieli. Również Pan od schodów dostał numer z palety RAL, na jaki podstopnie i listwy boczne mają być wymalowane. Dzięki temu idealnie pasują do drewnianych drzwi i wspomnianych listew przypodłogowych.
      Z przykrością muszę stwierdzić, że Pana tekst "jeśli się komuś drzewo na podstopnicy nie podoba bo ktoś go nastraszył i naopowiadał bajek" jest z serii tych, których nasłuchałam się szukając wykonawcy schodów, jak również drzwi, gdy prosiłam o malowanie drzewa na biało.
      Ceny za schody Panu nie podam, gdyż teraz i tak nie ma to sensu, jednak zapewniam Pana, że od pierwszego dnia budowy do teraz oglądamy dwa razy każdą złotówkę przed jej wydaniem. Również przy zamawianiu schodów orientowałam się w cenie u różnych wykonawców i może być Pan pewien, że cena była dla nas satysfakcjonująca.
      Na zakończenie dodam, że dzisiaj obejrzałam dokładnie nasze podstopnie i stwierdzam z przyjemnością, że po ośmiu miesiącach są w doskonałej kondycji, bez spuchnięć czy rozwarstwień.
      Pozdrawiam serdecznie i życzę przyjemnej niedzieli!

      Usuń
  4. Witam, właśnie jesteśmy na etapie zamawiania schodów i też szukamy kogoś kto zrobi nam podobne schody. Nasze mają być samonośne bo domek szkieletowy. Czy można namiar na firmę. Adres email wkozli@wp.pl.

    Pozdrawiamy Iza i Wojtek.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Wysłałam maila z kontaktem, powodzenia :)

      Usuń
    2. Piekne schody. Bardzo prosze o namiary stolarza. Moj email Niki111@op.pl
      Pozdrawiam Zuzanna

      Usuń
    3. Wysłałam informację. Pozdrawiam:)

      Usuń
  5. Witam
    Proszę o namiar na firmę która wykonała te schody - dokładnie takie mi potrzebne :)
    Stasiek: garowy@o2.pl
    Pozdrawiam i dziękuję za Pani blog :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Bardzo mi miło, że podobają się Panu schody, jak i blog :) Namiary na wykonawcę wysłałam na maila. Pozdrawiam :)

      Usuń
    2. Dzien dobry,
      wlasnie zobaczylam na internecie Pani schody, bardzo mi sie podobaja. Mam prosbe o wyslanie danych na firme ktora wykonuje takie skandynawskie schody. Z gory dziekuje i pozdrawiam
      Anna
      anna.fermaway@gmail.com

      Usuń
    3. Dzień dobry, wysłałam informację. Pozdrawiam :)

      Usuń
  6. Właśnie też będę miała schody olejowane, ale z drugiej strony bardzo, ale to bardzo obawiam się, że szybko będą się brudzić w miejscach najczęściej eksploatowanych (mam dwójkę małych dzieci i nie zamierzam stać przy schodach i pilnować, żeby nie chodzili w brudnych butach na przykład ;-) ). Dlatego bardzo proszę o informację jak mają się Pani schody po chyba 10-11 miesiącach (wnioskuję z postu powyżej) i ewentualnie ile osób je użytkuje? Czy olejowała je już Pani drugi raz? Jeśli tak, to po jakim czasie od pierwszego olejowania?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Schody użytkowane są ósmy miesiąc przez dwie osoby dorosłe i dwoje dzieci 6 i 15 lat plus dzieci sąsiadów i znajomi naszych dzieci.. Olejowane były trzykrotnie (dzień po dniu) przed pierwszym użyciem, kolejne olejowanie planujemy pod koniec tego roku. Co tydzień są zmywane dobrze wyciśniętym mopem, do mycia stosujemy środek do pielęgnacji parkietów olejowanych rozcieńczonym w wodzie.Jak dotąd schody sprawują się doskonale. Schody prowadzą do części prywatnej i raczej nie chodzimy po nich w butach, w których wychodzimy na zewnątrz.
      Zdecydowanie mocniej eksploatowana jest drewniana olejowana podłoga w salonie, przez który przechodzimy na taras i do ogrodu (http://jagabunia.blogspot.com/2015/03/jak-olejowac-debowa-podoge-dlaczego.html). Dzieci biegają tam i z powrotem, sama wychodzę w obuwiu domowym czy nawet boso po zioła na taras. Położoną mam wprawdzie wycieraczkę przy drzwiach tarasowych, ale i tak się nosi, zwłaszcza że na razie na tarasie mam tylko betonową wylewkę. Jednak i w tym przypadku nic niedobrego z podłogą się nie dzieje.
      Nad deskami zarówno w salonie, jak i na schodach nie stoję i nie pilnuję. Wychodzę z założenia, że nawet jeśli powstanie rysa czy wgniecenie to trudno, stare długo użytkowane drewno również ma swój niepowtarzalny urok. Uszkodzenia powierzchni lakierowanych bądź płytek wyglądają źle, w przypadku drewna olejowanego sytuacja wygląda inaczej. Ja mam głębokie przekonanie, że olejowane deski to najlepsza możliwa powierzchnia, sprawdzająca się w dużo trudniejszych warunkach niż schody czy podłoga w domu rodzinnym, a przy tym .. wyjątkowo piękna :) Zatem proszę nie martwić się na zapas tylko cieszyć urokiem drewna :) Pozdrawiam serdecznie!

      Usuń
  7. Ciekawy post. Faktycznie nie łatwo trafić na dobrego podwykonawcę. Najczęściej zgłaszają się do nas klienci, którym zależy na białych schodach, a żadna ekipa nie chce się tego podjąć. To dziwne, bo przecież dziś takie schody są bardzo modne i spójne z nowoczesnymi minimalistycznymi wnętrzami.

    OdpowiedzUsuń
  8. Też marzą mi się takie schody są piękne, twoje posłużą jako inspiracja;) Bardzo proszę o namiary na wykonawcę. Mam jeszcze pytanie z jakiej firmy są drzwi i z czego listwy przypodłogowe? Dziękuję za informację które proszę przesłać na adres aleksandrawierus@op.pl , jak można to poproszę również o koszt takich schodów pozdrawiam.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Bardzo mi miło, że Ci się podoba, wysłałam informacje na maila. Pozdrawiam :)

      Usuń
  9. Witam, również poproszę o kontakt do wykonawcy schodów - jak dla mnie rewelacyjne są Pani schody i bardzo chciałabym podobne u siebie - wreszcie WGL mogę pokazać komuś o co mi chodzi - uff.
    proszę o kontakt joanna@modnefirany.pl
    pozdrawiam serdecznie

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Witam, wysłałam namiar. Chyba zwrócę się do wykonawcy schodów o prowizję od sprzedaży ;) Pozdrawiam serdecznie!

      Usuń
  10. Witam! Właśnie takie schody będziemy robić u siebie w domu i zastanawiamy się nad rozmiarem tralek i słupków głównych. Chciałabym prosić o podanie tych wymiarów na przykładzie Pani schodów. Pozdrawiam!

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Przekrój tralki to 4,5x4,5 cm, przekrój słupów głównych to 10x10 cm. Wysokość tralek zależnie od miejsca usytuowania (są po dwie na stopniu - niższa i wyższa) wynosi 85 i 93 cm. Pozdrawiam :)

      Usuń
    2. Witam! Dziękuje za szybką odpowiedź, a przy okazji chcę jeszcze zapytać czy tralki i słupki są pomalowane na zupełnie gładko tzn. czy nie widać na nich porów charakterystycznych dla drzewa. Na zdjęciu wyglądają na zupełnie gładkie. Moje pytanie związane jest z tym, że nasz wykonawca zaproponował na podstopnice też mdf ale nie całkiem gładki lecz pokryty okleiną imitującą strukturę drewna pomalowaną na biało. Mam wątpliwości co do tego rozwiązania i nie wiem co wybrać, czy gładkie czy ze strukturą te podstopnice, stąd pytanie o tralki i ich fakturę aby to wszystko ładnie wyglądało. Kolejną sprawą jest jeszcze prośba o podanie rozmiarów poręczy. Pozdrawiam!

      Usuń
    3. Przepraszam za ponowny taki sam wpis ale nie zauważyłam odpowiedzi. Rozumiem, że tralki i słupki są wykonane z drewna i można je pomalować w ten sposób tzn. na zupełnie gładko? Dziękuje za pomoc i podpowiedzi, miłego wieczoru!

      Usuń
    4. Tak wykonane są z drewna i są gładkie - choć nie aż tak idealnie jak mdf. Kolor drewna nie przebija, jedynie delikatna faktura świadczy o tym że mamy do czynienia z naturalnym surowcem. Miłego wieczoru :-)

      Usuń
  11. Dziękuję za szybką odpowiedź! A przy okazji chcę jeszcze zapytać czy tralki i słupki główne po malowaniu na biało mają widoczne pory czy są zupełnie gładkie? Nasz wykonawca proponuje na podstopnice też płytę mdf ale nie gładką tylko z naklejonym fornirem z widocznymi porami imitującymi drewno i pomalowanym na biało. Z Pani zdjęć wydaje mi się że tralki są gładkie ale nie mam pewności więc zastanawiam się czy ten fornir na podstopnicach to dobry pomysł.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. U nas słupy, tralki i podstopnie są gładkie. Podejmując decyzję warto wziąć pod uwagę, która opcja lepiej będzie komponowała się z pozostałą stolarką w domu, głównie listwami przypodłogowymi i drzwiami. Życzę trafnych wyborów :)

      Usuń
  12. Proszę jeszcze o podanie rozmiarów poręczy. To będzie chyba wszystko, pozdrawiam!

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Poręcz górna ma przekrój 6 (szer.) x 5,5 cm (h). Dolna: 3 (szer) x 6,5 cm (h). Pozdrawiam :)

      Usuń
    2. Witam! Mam pytanie odnośnie mdf-u na podstopniach, a mianowicie czy jest on matowy czy może półmat oraz jaką farbą zostały pomalowane tralki tzn. matową czy inną?

      Usuń
    3. Witam :) Wszystkie elementy schodów i listwy pomalowane zostały farbą w półmacie.

      Usuń
  13. Przepiękne schody!! I ja poproszę o namiar na wykonawcę silvias@poczta.fm
    Pozdrawiam



    OdpowiedzUsuń
  14. Czytam blog,piękna lektura, jestem pod wielkim wrażeniem.Wszystko tak dopieszczone.
    Bardzo prosze o namiary na stolarza, schody, drzwi pieknie wykonane. Całość bardzo spójna.
    Pozdrawiam Zuzanna

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Jest mi ogromnie miło, że się Pani podoba:)
      Wysłałam namiar na stolarza na adres podany w innym miejscu bloga w podobnym czasie i również przez Zuzannę. Jeśli jednak była to inna Zuzanna, proszę o informację. Pozdrawiam serdecznie i zapraszam do zaglądania, wkrótce kolejne posty:) Barbara

      Usuń
  15. Prawdziwe schody z duszą!! Cudne!
    Pozdrawiam cieplutko

    OdpowiedzUsuń
  16. Bardzo piękne schody. U siebie też takie chciałabym zrobić, stopnie już się robią, ale potrzebuję jeszcze zamówić balustradę. Bardzo proszę o kontakt do stolarza na marczar25@gmail.com.
    Pozdrawiam,
    Marianna

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Miło mi, że spodobały się Pani nasze schody:)
      Kontakt do producenta wysłałam. Pozdrawiam, Barbara

      Usuń
  17. Piękne schody! Dokładnie takie mi się marzą:) czy można prosić o namiar na stolarza? Aga_b3@o2.pl

    OdpowiedzUsuń
  18. Gratuluję gustu i determinacji! Proszę o namiary wykonawcy. Barus81@gmail Z góry dziękuję

    OdpowiedzUsuń
  19. Naprawdę wyrafinowany gust, schody moich marzeń.
    Bardzo proszę o kontakt do stolarza
    arkadiuszzzzz@interia.pl

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Bardzo mi miło:) Wysłałam kontakt, pozdrawiam

      Usuń
  20. Rewelacyjne schody w pięknym stylu.
    Jeśli to możliwe, poproszę o kontakt do wykonawcy.
    grelak@gmail.com

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Wysłałam dane kontaktowe wykonawcy. Pozdrawiam serdecznie:)

      Usuń
  21. Witam. Natknęłam się na Pani bloga gdyż też mam debowe schody samodzielnie olejowane. Póki co tylko raz i przymierzam się do kolejnego olejowanie. Podstopni też mam biale, szpachlowanie i pomalowane zmywalna farba flugera. Zastanawiam się ja teraz poolejowac te stopnie żeby nie ubrudzic podstopni i ścian. Jak Pani to robiła? taśma wystarczy? Pierwsze olejowanie było jeszcze przed wykończeniem podstopni ale przecież olejowanie trzeba powtarzać więc jakoś trzeba to ogarnąć.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Witam serdecznie. My zabezpieczaliśmy schody żółtą taśmą. Pomimo tego zabezpieczenia proszę uważać z olejem i ewentualne zabrudzenia od razu wytrzeć by nie zostały żółte plamy na białej powierzchni. Proszę też nie zostawiać za długo taśmy po olejowaniu by nie przykleiła się mocno do podstopnic pod wpływem oleju.
      My pierwsze olejowanie wykonywaliśmy na gotowych schodach. Kilkukrotne nakładanie oleju zajęło trzy dni, taśma miała czas przywrzeć, a plamy z oleju, który podszedł pod taśmę tam, gdzie nie została dokładnie przyklejona - zaschnąć. Myślę, że przy kolejnym olejowaniu (teraz już jednokrotnym) będzie to prostsze z uwagi na czas wykonania, taśmę będzie można dość szybko zdjąć. Ponadto nie jest już konieczna taka ilość oleju jak przy pierwszym olejowaniu, gdy drewno wręcz piło olej wiec mniejsza szansa, że podejdzie on pod taśmę. Powodzenia:)

      Usuń
  22. Dzień Dobry,
    Mam prośbę: czy mogłaby mi Pani podać jaki jest odstęp między tralkami?
    Z góry uprzejmie dziękuję.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dzień dobry:) odległości wzdłuż schodów są różne, ale oscylują wokół 90 mm (od 85 do 95). Między górnym narożnym słupem a niższą tralka odległość wynosi 65mm. Na pietrze w części poziomej dystanse wynoszą ok. 90mm. Pozdrawiam :)

      Usuń
    2. Dziekuję bardzo. Jeszcze tylko dopytam - czy to są rozmiary "dziur" między tralkami, czy odległości między środkami tralek?
      Pozdrawiam :)

      Usuń
    3. Są to odległości pomiędzy tralkami (rozmiary "dziur";)
      Pozdrawiam:)

      Usuń
  23. Witam.Schody super.Moje mają 15 lat i kwalifikują się do wymiany.Szukam dobrego fachowca.Jezeli to nie problem to poproszę namiar na tego stolarza.Ten mdf to jest jakiś specjalny do schodów?ula@oplex.pl.Pozdrawiam 😊

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Witam:) Mdf jest standardowy. Namiar na stolarza wysłałam. Pozdrawiam:)

      Usuń
  24. I moje wyśnione :) Skrycie, mam nadzieję, że jesteśmy z tych samych okolic (niestety nie mogłam znaleźć informacji skąd jesteś) i Twój stolarz będzie działał i w moim terenie ;) Będę wdzięczna za informację i namiary na maila (pawaranka@op.pl)
    Czy białe tralki również są zrobione z płyty MDF?
    Z góry dziękuję! :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. :) Namiary wysłałam na maila. Tralki są drewniane. Pozdrawiam i powodzenia!

      Usuń
  25. Jaga, nawet sobie nie wyobrazasz jak bardzo sie ucieszylam gdy znalazlam twoj blog i z jakim zainteresowaniem go czytalam! Jestem na etapie wykanczania domu, z mala przerwa na zime, ale od wiosny planuje robic podlogi, schody, drzwi, itp.. Twoj styl jest bardzo zblizony do tego co rowniez i mi sie bardzo podoba, szczegolnie podlogi, biale drzwi, schody i listwy przypodlogowe. Dziekuje za pomysly i potwierdzenie ze jest moliwe wykonanie jeszcze troche nietypowych w Polsce choc bardzo popularnych na zachodzie sposobow na wykanczanie domu. Bookmarkuje twoj blog dla referencji :) bede wpadac! Milego blogowania! Pozdrawiam Emilia

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Emilia, cieszę się, że zainteresowało Cię to co pokazuję i dziękuję za komentarz, takie informacje zwrotne od czytelników bloga to najlepsza motywacja:) Życzę Ci powodzenia w urządzaniu domu, świetny etap przed Wami, męczący, ale bardzo inspirujący, przynajmniej w moim przypadku kreatywność została pobudzona jak nigdy wcześniej;) Pozdrawiam, Barbara

      Usuń
  26. Schody piękne. Jakiego oleju używacie Państwo do olejowania schodów?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dziękuję:) Stosujemy olej duńskiej firmy Junckers Industrier. Pozdrawiam

      Usuń
  27. Będę wdzięczna za namiary na Twojego stolarza ponieważ tez chciałabym takie schody. Mój mail(agatarogoz@gazeta.pl) pozdrowienia

    OdpowiedzUsuń
  28. Uprzejmie proszę o dane kontaktowe do stolarza od schodów i drzwi. Zarówno drzwi jak i schody są piękne. Mój email to: juskowiak12@gmail.com
    Z góry dziękuję

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Bardzo mi miło:) Informację wysłałam. Pozdrawiam

      Usuń
  29. MAJA9 Witaj i ja dołączę do FUN CLUB Twoich schodów , prosze o namiar na stolarza i info z jakich stron Polski jest ten fachowiec,pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Witaj, Maja. Fachowiec jest z granicy Podkarpacia i Małopolski. Napisz do mnie proszę przez formularz kontaktowy (z prawej strony posta) lub podaj w komentarzu swój adres mailowy, żebym mogła przesłać Ci kontakt do wykonawcy schodów. Pozdrawiam:)

      Usuń
  30. Dzień dobry. Ja również chciałam dołaczyć do osób zachwyconych twoimi schodami. Jeśli to możliwe to równiez poproszę o kontakt do wykonawcy schodów. Mój email: yoni_2020@wp.pl Pozdrawiam serdecznie

    OdpowiedzUsuń
  31. Witam mogę prosić o namiary na tą firmę. Pozdrawiam
    michalpeterman@gmail.com

    OdpowiedzUsuń
  32. Schody są piękne.Właśnie takie zamawiamy do naszego domu. Czy możesz napisać jakie są wymiary tralek i słupów -bardzo podobają mi się proporcje.
    U nas majster na podstopnie poleca fornirowany dąb...
    mój mail-magdapie1@o2.pl
    Dziękuję
    Magda P

    OdpowiedzUsuń
  33. Schody są bardzo ładne i spełniają moje oczekiwania. Proszę o kontakt do wykonawcy. Mój adres ewka1902@o2.pl
    Jestem ciekawa jaki jest koszt takich schodów?
    Dziękuję i pozdrawiam Ewa

    OdpowiedzUsuń
  34. Schody w moim stylu! Proszę o podanie namiaru do wykonawcy na mejl kgocyk@o2.pl Z góry dziękuje!

    OdpowiedzUsuń
  35. Super blog,bardzo interesujący artykuł.

    OdpowiedzUsuń
  36. Bardzo ładne schody i drzwi, ślicznie prosze o namiary na stolarza od drzwi i schodów. Czy to ta sama osoba ? urbanek.urbanek@gmail.com

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Drzwi i schody wykonały dwie różne firmy, namiary wysłałam na maila. Pozdrawiam:)

      Usuń
  37. Pani Jago nic nie doszło, bardzo proszę sprawdzić czy dobry adres: urbanek.urbanek@gmail.com
    Bardzo dziękuję

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Rzeczywiście, źle wpisałam adres. Wysłałam info ponownie, mam nadzieje, że tym razem dotrze bez problemu. Pozdrawiam:)

      Usuń
  38. Schody super. Jaka to konstrukcja? Na betonie czy samonośne? Bardzo proszę o namiar na wykonawcę i jeśli to nie problem, proszę o informację jaki był koszt takich schodów. Ja dostałem wycenę takich schodów i prawie się przewróciłem. Mój email: bloniar@interia.pl

    Z góry dziękuję.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Witam serdecznie na moim blogu:) Schody położone są konstrukcji betonowej. Namiary na wykonawcę wysłałam mailem. Pozdrawiam!

      Usuń
  39. Witam
    Bardzo prosze o namiary na stolarza od schodów.
    Pozdrawiam dziekuje

    jolanta.ostanowko@gmail.com

    OdpowiedzUsuń
  40. Jezu... Nie lepiej Ci wrzucić kontakt do stolarza w komentarzu ?!

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Hmm.. no właśnie nie. Jeśli komuś zależy to napisze w komentarzu lub mailu i wyślę namiary, to dla mnie nie problem. Jednak zamieszczenie reklamy na blogu to już inna sprawa. Poza tym pozostawiam sobie furtkę by poinformować w mialu o ewentualnych wadach, które trakcie użytkowania mogą się pojawiać. W przypadku schodów żadne się nie pojawiły, ale w przypadku innych elementów wyposażenia i owszem i wysyłając namiar informuję o tym pytającego. Pozdrawiam

      Usuń
  41. Witam, Chcialam zapytac jak uzytkuje sie biale podstopnice z mdf?czy nic sie z nimi nie dzieje?czy latwo sie je czysci?i czy ogolnie wybralibyscie ten sam material jeszcze raz?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Po trzech latach użytkowania schodów nic złego z podstopnicami się nie dzieje, zdecydowanie wybralibyśmy to rozwiązanie jeszcze raz; użytkowanie, utrzymanie w czystości też jest bezproblemowe. Szczerze polecam :)

      Usuń
  42. Witam, schody są przepiękne :) a mam pytanie jeszcze raz o olej, czy to jest półmat? I jakiej farby Państwo użyliście do tralek? Jakiej marki i jaki kolor? Poproszę też o koszt takich schodów: paulinaknk@gmail.com

    OdpowiedzUsuń
  43. Witam! Schody są piękne! Proszę o info o cenie i o wadach jeśli wogóle są. Na co trzeba uważać podczas konserwacji. Jakich środków używać: adamania42@wp.pl

    OdpowiedzUsuń
  44. Dzień dobry! Również będę wdzięczna za namiar na firmę. zu.marczynska@gmail.com

    OdpowiedzUsuń
  45. Witam serdecznie
    Dokładnie takie schody zamawiam nasz koszt to 11 tys 15 trepow plus dwa zabiegowe Plus jeden spocznik. Czy to dużo w porównaniu do pani? Na co zwracać uwagę podczas montażu jakiej firmy chemii użyć?
    Proszę o info na przemek12343@vp.pl
    Dziękuję

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Witam serdecznie, za 17 schodów w tym 6 zabiegowych (za to bez spocznika) zapłaciliśmy sporo mniej, ale to było 3,5 roku temu. Nasze trepy były surowe, olejowaliśmy je sami, własnym olejem i nakładem pracy. Do olejowania stosowaliśmy olej duńskieh formy Junckers. Montaż wykonała firma podczas naszej nieobecności (chodziliśmy do pracy) więc trudno mi powiedzieć, na co zwrócić uwagę. Natomiast podczas olejowania należy dokłądnie zabezpieczyć nieolejowane elementy by ich nie pobrudzić - zostaną żółte plamy. Pozdrawiam, Barbara

      Usuń
  46. Czy ja również mogę prosić o namiary na stolarza? Mamy bardzo podobne schody i również zaplanowalam spizarke pod nimi, świetna sprawa☺️ szkoda, że dopiero teraz odkryłam blog. Mój adres : kicka87@wp.pl

    OdpowiedzUsuń
  47. Excellent blog you've got here.. It?s hard to find high-quality writing like yours
    these days. I truly appreciate individuals like you! Take care!!

    OdpowiedzUsuń
  48. Piękne schody myślę o podobnych
    Czy też mogę prosić o namiar na maila? Skąd jest ten stolarz? Sapiejaewelina@gmail.com
    Pozdrawiam Ewelina

    OdpowiedzUsuń