Translate

sobota, 21 marca 2015

Mam krzesła na taras. Duuużo!

Całe 9 sztuk :) Znalazłam na olx.pl właściwie od razu jak tylko zaczęłam szukać. O dziwo, bo z reguły moje poszukiwania trwają długo.. W dodatku 25 km od nas.


Krzesła miały być dębowe, jak zapewniał sprzedający, są niestety bukowe. Za to stabilne, w całkiem dobrym stanie - używane były krótko w jakiejś szkole nauki jazdy.
Miało być 8 sztuk, ale okazało się, że pan sprzedający nie miał wydać i dorzucił jedno za dyszkę. Za wszystkie zapłaciłam.. 150 zł. I choć może nie są dokładnie takie jak te wymarzone, z okrągłym siedziskiem, jak w prowansalskim ogrodzie, to ogromnie się cieszę, że są drewniane i że jest ich dużo. Cztery staną na tarasie, nadprogramowe będą sobie wisiały w garażu i czekały na letnie spotkania z gronem znajomych w ogrodzie. 
Wyczyszczę, zaimpregnuję olejem, rzucę poduchy i powinno być fajnie. Planowałam je przemalować, ale córka zaoponowała twierdząc, że do ogrodu ma być naturalne drewno. Może i racja..
Oczywiście efekt renowacji pokażę. 
Zdecydowałam się na krzesła, a nie wypoczynek po pierwsze z powodu obecnego stanu naszego ogrodu (wyglądałby póki co kuriozalnie), po drugie marzę o niedzielnych śniadaniach, obiadach, kolacjach na tarasie, a tu stół z krzesłami wydaje się niezbędny.
Zatem teraz ruszam na poszukiwania drewnianego stołu. Dużego :-) Bo choć taras i ogród wyglądają jeszcze jak plac budowy to jest szansa, że wkrótce zacznie się coś dziać i kolejne marzenia będą się spełniać...


4 komentarze:

 1. Najważniejsze, że krzesła zostały zaakceptowane przez kota. Inaczej musiałabyś oddać... ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kot nie nasz tylko odwiedza nas po sąsiedzku, ale krzesła przetestował i spasowały mu wybitnie. Podobnie jak sesja fotograficzna :) Pozdrawiam!

   Usuń
 2. Śniadania i obiady na tarasie to super sprawa, a krzesła w takiej cenie to prawdziwa okazja :) aga

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Próbuję właśnie zmobilizować się do pracy nad nimi, ale ciągle staje mi coś na przeszkodzie ;) Mam jednak nadzieję, że wkrótce będę mogła je pokazać już po metamorfozie.

   Usuń