Listwy wykonane są z mdf, malowane na biało przez wykonawcę zgodnie z podanym przez nas numerem z palety RAL, takim samym jak w przypadku drzwi wewnętrznych, podstopnic schodowych oraz listew przy schodach.
Na parterze domu listwy są wyższe, ich wysokość wynosi 12 cm, na piętrze 9 cm. Różnica wysokości miała odzwierciedlenie w cenie co w jakiś sposób wpłynęło na decyzję o niższych listwach u góry. Drugim, równie ważnym powodem był fakt, że 9-centymetrowe listwy mieściły się pod kaloryferami na piętrze zamontowanymi niżej nad podłogą, listwy wyższe musielibyśmy w tych miejscach docinać, a tego chcieliśmy uniknąć. Wzór listew na obu poziomach jest taki sam i różnica w ich wysokości w żaden sposób nie rzuca się w oczy. Górne i dolne listwy jednocześnie widać jedynie wówczas, gdy stoi się w połowie schodów:
Montażem listew zajął się mój mąż ze swoim bratem. W celu ich połączenia w narożnikach pokoju docinane były pod kątem 45 st. a następnie przyklejane do ściany.
Praca była czasochłonna, ale dzięki wykonaniu jej we własnym zakresie zaoszczędziliśmy niemało pieniędzy. Niektóre prace w trakcie budowy domu i jego wykończania zlecane profesjonalnym, wydawało się, firmom niejednokrotnie wzbudzały sporo naszych zastrzeżeń. W tym przypadku, choć montaż tego typu listew wykonywany był przez chłopaków po raz pierwszy, wyszło moim zdaniem wszystko tak, jak należy.
Wybór listew był szeroki, ja zdecydowałam się na ten wzór kierując się swoimi upodobaniami oraz tym, by nie było zbyt dużo powierzchni poziomych, na których zbiera się kurz ;)
Przed zakupem listew proponuję zweryfikować grubość opaski drzwiowej, aby nie była ona mniejsza niż grubość listwy - wówczas listwa zamiast "wchodzić" w opaskę, będzie wystawać do przodu, ponad jej poziom. W naszym wypadku grubość listwy wynosi 16 mm, zatem kostka, którą zażyczyliśmy sobie w dolnej części opasek drzwiowych ma grubość 2 cm. Obawiałam się, że cała opaska o grubości 2 cm wyglądałaby mało finezyjnie, a kostka załatwia sprawę będąc przy okazji elementem ozdobnym.
Pisałam na ten temat również przy okazji posta o drzwiach i opaskach tutaj.
Zapraszam do obejrzenia galerii.
Wygląda to pięknie. Świetna robota:)
OdpowiedzUsuńDziękuję :)
UsuńBardzo ładnie :) Także marzą mi się białe i gładkie listwy.
OdpowiedzUsuńPozdrawiam serdecznie!
M :)
Pozdrawiam! :)
UsuńO tak, te listwy tak jak i boazeria angielska w przedpokoju to moje marzenia, które moooożeeee kiedyś uda się zrealizować. Świetnie, że napisałaś o tym :)
OdpowiedzUsuńCieszę się, że trafiłam z tematem:)
UsuńTakie listwy to też moje marzenie, dobrze jest bliżej poznać temat. Dom wygląda pięknie.
OdpowiedzUsuńCieplutko pozdrawiam.:)
Dziękuję i również pozdrawiam :)
UsuńCudnie się prezentują: ) właśnie takie chcemy zamontować w naszym domu: ) czy możesz podać orientacyjną cenę, jeśli to nie problem? Pozdrawiam Aga
OdpowiedzUsuńNie pamiętam niestety cen listew, zakupiliśmy je w zeszłym roku na wakacjach. Podaję namiar na producenta, znajdziesz tam kontakt, jak również przegląd wzorów listew. Nasze to Victoria. Pozdrawiam :)
Usuńhttp://www.komfortex.com/
Dzięki :)
UsuńRównież zdecydowałem się na listwy bardzo podobne, wykonane z MDF, całość zleciłem firmie Dziurskip z Krakowa z uwagi że miałem do niech blisko więc mogłem wpaść i zobaczyć gotowe listwy na żywo, no i opinie na internecie tez mieli bardzo pozytywne. Listwy są świetnej jakości i o dziwo cena mnie nie zwaliła z nóg, dodatkowo zamówiłem tez u nich montaż. Ostatecznie jestem bardzoo zadowolony a fakt że listwy świetnie się myją i wygląda na to że są ogólnie odporne na zmywanie, przy małej gromadce dzieciaków to chyba największy z atutów hehe. Bardzo przyjemna fotorelacja, ciesze się ze tu trafiłem :)
UsuńWyglądają pięknie- stylowo i elegancko. Oj, też do takich wzdycham- niestety cena odstrasza- jak przeliczę ją przez ilość potrzebnych metrów......Może kiedyś, przy okazji większego remontu.:) Pozdrawiam
OdpowiedzUsuńOj wiem, też bardzo długo na nie czekałam :)
UsuńWitam mam pytanie czy myślicie że białe listwy i drzwi wewnętrzne będą pasowały do okien złoty dąb jesli podłoga i stopnie schodów oraz poręcz barierki będzie w podobnym kolorze drewna do okien ? Z góry dziękuję za poradę
UsuńBardzo ładne, takie czyste i estetyczne :)
OdpowiedzUsuńDziękuję :)
UsuńŚlicznie to wygląda, ja też jestem całym sercem za białymi listwami. Pozdrawiam ciepło:)
OdpowiedzUsuńBardzo dziękuję i również pozdrawiam :)
UsuńTeż marze o białych listwach na poddaszu ..białego, małego domku... ale martwi mnie fakt, że mogą zżółknąć szybko...
OdpowiedzUsuńpozdrawiam i zapraszam http://bialymalydomek.blogspot.com/
Martwi Cię, że listwy zżółkną na poddaszu w mocnym słońcu czy zakładasz, że szybko żółkną w ogóle?
UsuńU mnie na razie nic się nie dzieje i nie martwię się na zapas. Mam jednak nadzieję, że długo pozostaną białe bo malowane na ten kolor mam też drzwi, podstopnie i balustradę schodów oraz wiele mebli.
Niemniej jednak mnie żadna siła nie odciągnęłaby od białych elementów wykończenia wnętrza bo było to moje marzenie. Pozdrawiam :)
Niestety zakładam, że pożółkną szybko w ogóle... :(
UsuńAle póki co planuje dalej poddasze w bieli... tłumacząc sobie, że nic nie trwa wiecznie... licząc, że biel będzie biała jak najdłużej !
ach takie listwy są i na mojej liście marzeń :) wyglądają pięknie, tworzą niesamowity charakter pomieszczeń.
OdpowiedzUsuńJa już sobie nie wyobrażam u mnie innych.. Pozdrawiam serdecznie :)
UsuńTo taki bardziej angielski styl, a wykonawcą należą się gratulacje.
OdpowiedzUsuńZ przyjemnością przekażę :)
UsuńUwielbiam białe listwy, sama mam podobne w domu, tyle że całkiem gładkie. Piękne macie też futryny/ościeżnice, czy jak to się nazywa? Tam, gdzie nie ma drzwi. Mogłabyś zdradzić gdzie kupiliście?
OdpowiedzUsuńZamówiliśmy je u tego samego stolarza, u którego zamawialiśmy drzwi. Naszego lokalnego więc daleko od Ciebie, ale wydaje mi się, że każdy stolarz robiący drzwi ma coś takiego w swojej ofercie. Myślę, że musi być lokalny bo przyjedzie, obmierzy, zrobi i zamontuje..
UsuńBardzo podoba mi się Pani stolarka. U mnie również drzwi będą białe z 10cm opaską. Zastanawia mnie tylko czy w tej sytuacji białe listwy przypodłogowe również zamówić 10cm czy zdecydować się na szersze 12cm. Proszę o radę:-)
OdpowiedzUsuńBez wahania odpowiem 12 cm :) U nas opaska drzwiowa również ma szerokość 10 cm. Listwy przypodłogowe o wysokości 9 cm na piętrze wyglądają w porządku, ale te 12-centymetrowe, które położyliśmy na dole prezentują się zdecydowanie bardziej elegancko. Pomimo, że wzór jest taki sam. Pozdrawiam :)
UsuńDziękuję bardzo. W takim razie zdecyduję się na 12cm.
OdpowiedzUsuńWow! jestem pod wrażeniem przepięknego wnętrza! Mam pytanie - czy mogłaby mi Pani napisać jaką farbą są pomalowane ściany? Z góry dziękuję!
OdpowiedzUsuńBardzo mi miło:) Ściany w przedpokoju pomalowaliśmy farbą Beckers, kolor Cotton Candy, jest to jasny szaro-beżowy (tzw. greige). Polecam zakup saszetki z próbką farby, dostępne w sklepach z farbami tej firmy. Koszt 5 zł a można sprawdzić, czy odcień nam odpowiada. Choć muszę przyznać, że też jestem zadowolona z tego wyboru:) Pozdrawiam serdecznie!
UsuńBardzo dziękuję za odpowiedź. Kilka dni temu wypróbowaliśmy dzięki saszetkom dwa kolory Beckersa - light grey, który okazał się dark grey ;) oraz vanilla white, który prawie niczym nie różni się od zwykłego białego. No i na szczęście trafiłam na Pani zdjęcia i już chyba wiem, jaki kolor ostatecznie wybierzemy :) Jeszcze raz dziękuję i serdecznie pozdrawiam!
UsuńPrzepięknie, przepięknie, przepięknie! Też szykuję się do montażu wysokich białych listew przypodłogowych. I stąd moje pytanie: czym/jak/w jaki sposób dzielni panowie przycinali pod kątem 45 stopni narożniki tych listew?
OdpowiedzUsuńMiło mi, że Ci się podoba:)
UsuńListwy przycinany były ukośnicą (piłą ukośną) do cięcia pod kątem. Pozdrawiam
Przepięknie! Jestem pod wielkim wrażeniem! Gratuluję! Też szykuję się do montażu wysokich białych listew przypodłogowych i stąd moje pytanie: jak/czym/w jaki sposób dzielni panowie przycinali te listwy pod kątem 45 stopni? Będę wdzięczna za odpowiedź.
OdpowiedzUsuńJak w komentarzu powyżej.
UsuńPrzepiękne wnętrza i praktyczne porady. Sama gdy szukałam wskazówek jak wybrać listwy przypodłogowe wielokrotnie spotkałam się z opinią, że powinny być one identyczne jak kolor drzwi. Tak też wybrałam, mając drzwi białe wybrałam białą lakierowaną listwę przypodłogowa z MDF w półmacie. Po research rynku ich zakupu dokonałam bezpośrednio u producenta (Drew-Lux). Dodatkowym ich plusem jest to, że dolna ich krawędź została zabezpieczona przed wilgocią oraz że ma podfrezowanie więc mogłam schować kable przez co powstał idealny ład w salonie. Efekt jaki uzyskałam jest wspaniały.
OdpowiedzUsuńŁadnie wygląda! :)
OdpowiedzUsuńWitam,
OdpowiedzUsuńBardzo podobają mi się Pani płytki na podłodze czy mogłaby Pani podać nazwę i wymiar to chyba 60x60 ?
Witam serdecznie:) To Ceramika Gres, STORM KREM GRES SZKLIWIONY PÓŁPOLER 59,7X59,7X,1 G I
UsuńPozdrawiam, Barbara
Witam, ma Pani bardzo ładne płytki w korytarzu czy magę poprosić o nazwę ?
OdpowiedzUsuńWitam:) J.w. - Ceramika Gres, STORM KREM GRES SZKLIWIONY PÓŁPOLER 59,7X59,7X,1 G I
UsuńŁadnie komponują się białe listwy z każdym kolorem ścian :)
OdpowiedzUsuńPiękne wnętrze:) również urządzam swój dom w podobnym stylu:) chciałam zapytać o płytki i panele które są przedstawione w powyższym wpisie. Mogłaby Pani podać firmę oraz ich nazwę, byłabym bardzo wdzięczna:) Z góry dziękuję za pomoc
OdpowiedzUsuńDzień dobry :) Płytki to STORM KREM GRES SZKLIWIONY PÓŁPOLER 2 678,04 59,7X59,7X,1 G I
UsuńCiemniej drewniana podłoga w salonie to lity dąb, deski szczotkowane, fazowane. Z kolei ta jasna podłoga na piętrze to trójwarstwowa deska barlinecka kolor jesion biały, jeśli dobrze pamiętam. Te deski w kolorze jesionu kupiliśmy w Castoramie, są krótsze niż te "nie marketowe", ale cena duuużo niższa, polecam to rozwiązanie. Pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia w urządzaniu domu:) Korzystając z okazji zapraszam też do mojej pracowni: www.dekoforma.pl z dodatkami do domu.
Witam serdecznie, równiez mam białe listwy, są najpiękniesze! Ale bardzo ciekawi mnie również kolor ściany! Czy zdradzi Pani co to za marka i odcień!? ;)
OdpowiedzUsuńŚciany w przedpokoju pomalowaliśmy farbą Beckers, kolor Cotton Candy. Pozdrawiam:)
UsuńZ listew podłogowych polecam aluminiowe, które możecie znaleźć pod tym linkiem https://pawotex.com/listwy-do-paneli/, sam posiadam bardzo podobne i się najlepiej sprawdzają, nie niszczą się tak szybko i bardzo dobrze trzymają panele.
OdpowiedzUsuńBardzo ładnie wyszło. Białe listwy przypodłogowe cieszą się niesłabnącą popularnością, a pokazane wnętrze tylko utwierdza nas, że to doskonały wybór do większości aranżacji. Oczywiście do nowoczesnego lepiej wykorzystać zupełnie proste i gładkie :)
OdpowiedzUsuńBiałe listwy wyglądają przepięknie! Oczywiście dużo zależy od pozostałych aspektów pomieszczenia takich jak np. kolor ścian i podłogi. Dziękuję za obszerny wpis, bardzo dużo ciekawej treści. Ktoś wcześniej wspominał o żółknięciu listew - wystarczy wybrać odpowiednie listwy np. https://akre.pl/listwa-przypodlogowa-mdf-biala-model-liza-53.html
OdpowiedzUsuńSą zabezpieczone przed żółknięciem :)
Wow, białe listwy wyglądają genialnie. Koniecznie muszę takie zakupić do mojego nowego domu, będą idealnie dopełniały wnętrze ;)
OdpowiedzUsuńZnalezieni odpowiednich listew przypodłogowych nie jest prostym zadaniem. Mi co prawda chodziło o wilgocioodporne białe listwy mdf. Podniosłam sobie poprzeczkę, ale w końcu udało mi się takie znaleźć i nie żałuję ;)
OdpowiedzUsuńListwy przypodłogowe dekoracyjne są istotnym elementem wykończeniowym naszego domu. W związku z tym warto nie tylko zwrócić uwagę na wygląd takich listew, ale przede wszystkim na odporność, ponieważ są podatne na ciągłe uszkodzenia ;)
OdpowiedzUsuńListwa przypodłogowa jest bardzo istotnym elementem wykończenia każdego wnętrza. Też wybrałam białe listwy przypodłogowe i prezentują się genialnie :)
OdpowiedzUsuń